Jak się odżywiać, aby przytyć?

Witam, bardzo chciałabym przytyć. Mam 18lat i ważę tylko 44 kg. Proszę o jakieś rady,jak się odżywiać . pozdrawiam.

Witam, problemy z przytyciem mogą być związane, np. ze złym wchłanianiem składników pokarmowych. Jeśli jest jednak Pani osobą zdrową, to proszę uwzględnić w swoim jadłospisie spore ilości różnych rodzajów kasz oraz owoce. Oczywiście proszę nie zapominać o chudych wędlinach, mięsie, rybach, jajkach, produktach mlecznych, warzywach i olejach roślinnych. Dieta powinna być jak najbardziej urozmaicona. Zachęcam do skorzystania ze szczegółowej konsultacji z dietetykiem, który ułożyłby dla Pani odpowiedni jadłospis uwzględniający również Pani ewentualne dolegliwości. Pozdrawiam

Aby przytyć należy zwiększyć ilość i kaloryczność posiłków.

Zdrowe potrawy i produkty, które można jeść w większych ilościach to:

- drób
- jajka
- kasze
- pełnoziarnisty makaron
- brązowy ryż
- rośliny strączkowe
- ryby (max 2 razy w tygodniu)
- orzechy

Nie należy spożywać fast foodów, chipsów czy nadmiernej ilości słodyczy. Jest to bardzo niekorzystne dla zdrowia.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Witam. Warto racjonalną dietę na przytycie zrobić stopniowo, czyli wręcz nie wypada nagle zacząć jeść dużej ilości kalorii, złote rady "jedz więcej słodyczy czy smażonych potraw" również warto schować do szuflady. Proszę wybrać się do dietetyka, który ustali dla Pani plan żywieniowy i pomoże zdrowo przytyć.