Co zrobić, żeby wyrzeźbić sylwetkę?

Witam, Co zrobić, aby "wyrzeźbić" sylwetkę? Chodzi mi o to, że muszę przytyć (aktualnie mam niedowagę- 49 kg przy wzroście 168 cm), ale się nie roztyć. Muszę jakoś zachować ładną sylwetkę, ale nie wiem co najlepiej robić. Proszę o radę.

Zdrowe potrawy i produkty, które można jeść w większych ilościach to:

- drób
- jajka
- kasze
- pełnoziarnisty makaron
- brązowy ryż
- rośliny strączkowe
- ryby (max 2 razy w tygodniu)
- orzechy

Nie należy spożywać fast foodów, chipsów czy nadmiernej ilości słodyczy. Jest to bardzo niekorzystne dla zdrowia.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Nabranie wagi z zachowaniem sylwetki wymaga spożywania pokarmów bardziej kalorycznych z jednoczesną aktywnością fizyczną. Może to być aktywność w formie gimnastyki ogólnorozwojowej, która kształtuje sylwetkę ciała. Nie trzeba od razu korzystać z klubów fitness. Może to być także nieobciążający Nordic Walking albo Slowjogging. Problem jedynie w tym, że podczas aktywności fizycznej rośnie zapotrzebowanie na energię a każda aktywność fizyczna ma inne zapotrzebowanie kaloryczne. Najlepiej udać się do dietetyka, który jednocześnie ma obeznanie z tematyką sportową. Pozdrawiam