Ustalenie zapotrzebowania kalorycznego przy pracy fizycznej na kuchni

Chcę schudnąć. Mam 19 lat, waze ok 58kg. Pracuje 5 dni w tyg na kuchni (krojenie warzyw, noszenie miesa/sosów, duzo pracy fizycznej) Poza tym nie trenuje. Jakie bedzie zapotrzebowanie kaloryczne aby schudnac bez dodatkowego wysilku fizycznego?

Dzień dobry,
do wyliczenia całkowitego zapotrzebowania kalorycznego potrzebna jest również informacja odnośnie Pani wzrostu. Na podstawie podanych przez Panią informacji mogę jednak stwierdzić, że średnie zapotrzebowanie kaloryczne będzie wynosiło około 2500 kcal. Jeżeli chciałaby Pani schudnąć, to najlepiej "obciąć" 500 kcal w ciągu dnia. Czyli zalecałabym spożywanie 2000 kcal na dobę. Większy deficyt kaloryczny może w dłuższej perspektywie prowadzić do problemów zdrowotnych oraz efektu jo-jo.
Zachęcam również do wizyty u dietetyka aby ustalić dokładne zapotrzebowanie kaloryczne oraz wybrać produkty i potrawy zalecane konkretnie dla Pani.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.emiliakolodziejska.pl