Ból brzucha i serca, lęki oraz nadmierne pocenie a nerwica

Wydaje mi się ,że mam nerwicę. Od około roku miewam takie dolegliwości jak: ból brzucha i serca, niczym nie poparte napady lęku, nadmierne pocenie. Czasami też trzęsą mi się ręce i mam problemy z oddychaniem. Codziennie płacze, najchętniej siedziałabym zamknięta w pokoju, nigdzie nie wychodziła. Czy moje podejrzenie o nerwicy jest słuszne ?

Proszę Pani, jak to się stało, że od roku Pani codziennie płacze i nie prosi nikogo o pomoc, co najwyżej podejrzewa u siebie nerwicę? Czy ma Pani rodzinę?, Czy ma Pani przyjaciół? Z pewnoscią wiele osób z Pani otoczenia lub ich znajoni mają podobne objawy i kłopoty. Wiedzą też jak poradzić i gdzie wysłać po pomoc. Jeśli wstydzi sie Pani bliskich, proszę pójść do lekarza rodzinnego lub psychiatry do Poradni Zdrowia Psychicznego (nie potrzeba skierowania) i poprosić o konsultację. Wydaje się, że Pani głównym problemem jest lęk, a płacze Pani z długotrwałego nie poradzenia sobie z lekami. Jednak to co Pani o sobie pisze wymaga diagnozy w bezposrednim badaniu. Proszę sie sobą zająć bardzo poważnie i uczciwie, Trzeba zdobywać świat i cieszyć się życiem. Pozdrawiam. Krystyna Kozłowska

Symptomy, o których Pani wspomina mogą być związane z przyczynami leżącymi po stronie psychicznej, np. jak Pani sugeruje związanej z lękiem. Jeśli objawy o których Pani mówi są bardzo dokuczliwe, proszę rzeczywiście skorzystać z pomocy specjalisty – mam na myśli psychologa lub psychiatrę. Słowo „nerwica” ma nie do końca ustalone znaczenie, wobec czego ja osobiście w ogóle go nie używam.
Serdeczna pozdrowienia
Tomasz Furgalski

trudno stawiac diagnoze na podstawie takiego opisu. najlepiej zglosic sie na psychoterapie (gdzie nauczy sie Pani radzic sobie z tymi symptomami i odnajdzie radosc z zycia) i rownoczesnie do lekarza rodzinnego (ktory skieruje na odpowiednie badania, aby sprawdzic, czy od str med. jest wszystko w porzadku).pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam... dziękuję za zaufania, którym jednak obdarzyła mnie Pani nieco "na wyrost". Nie sposób bowiem postawić diagnozę, opierając się, nawet na bardzo szczegółowym opisie korespondencyjnym. Niezbędny jest tym celu bezpośredni kontakt z profesjonalistą. Bardzo zachęcam do szczerej rozmowy z lekarzem rodzinnym, a jeśli nie ufa mu Pani wystarczająco z wybranym psychiatrą. Opisywane przez Panią dolegliwości mogą mieć różne źródła. Pierwsze do trzeba, to wykluczyć ich fizyczne, chorobowe podłoże. Często bywa, że wizyta u lekarza skutkuje skierowaniem do psychologa i kontynuacją leczenia metodami psychologicznymi - psychoterapią prowadzoną już bez obaw, że jakieś "choróbsko" rozwija się w Pani ciele. Pozdrawiam.

Witam,

Objawy, które Pani opisuje są niepokojące i powinna Pani skonsultować je z lekarzem psychiatrą, który zdecyduje o tym, czym są a przede wszystkim o tym, jaką drogę leczenia powinna Pani zastosować. W pierwszej kolejności należy wykluczyć przyczyny biologiczne (wykonać badania diagnostyczne). Być może Pani dolegliwości są związane z jakimś lub jakimiś wydarzeniami sprzed roku. Po badaniach lekarskich sugeruję również wizytę u psychoterapeuty. W pierwszej kolejności jednak powinna Pani skorzystać z konsultacji lekarskiej celem rozpoznania stanu Pani zdrowia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.