Ból karku promieniujący do głowy a konieczność badania płynu mózgowo-rdzeniowego

prosze o pomoc.od tygodnia mam ból karku promieniujacy do tylu glowy,tabletki przeciwbólowe nie pomagaja,bol jest raz slabszy raz mocniejszy a raz wogóle go nie ma,do tego dochodzi uczucie ciezkosci w karku rok temu milalm rmi glowy i wszystko ok,neurolog kieruje mnie na badanie pobrania plynu muzgowo rdzeniowego.czy to koniecznie?badanie neurologiczne tez wyszlo dobrze bez zmian oponowych,dodam ze choruje na nerwice lekowa.bole sa tez sa takie klujace z tylu glowy albo w innym miejscu glowy.

Witam,
Nie ma przeszkód,by niezaleznie od badań lekarskich nawiązać kontakt z psychoterapeutą i popracować nad problemem od strony jego psychologicznego znaczenia.Robi się to poprzez rozpoznanie żródeł stresu oraz znajdywanie sposobów,by okoliczności,które go powodują nie miały dla człowieka wpływu zaburzającego.Proszę spróbować .Czasem już samo otwarcie się jest leczące.