Ból łokci po trenowaniu tricepsów na poręczach

Witam, Tydzień temu trenowałem tricepsy na poręczach ( pompki szwedzkie oraz podobne ćwiczenia z ciężarem własnego ciała ) . Dzień po treningu zauważyłem ze bola mnie oba łokcie ( już wcześniej odczuwałem delikatny dyskomfort) . Nie mogę zlokalizować ( macając łokieć )bolącego miejsca, czuje bol jedynie przy pełnym zgięciu albo prostując ramie z obciążeniem. Im większe obciążenie tym bardziej dokuczliwy bol odczuwam. Co robić? Jaka profilaktykę zachować na przyszłość? Pozdrawiam

Dzień dobry,

Jeśli techinka wykonywania ćwiczeń była poprawna, najprawdopodobniej obciążenie treningowe tych struktur było zbyt duże (ciężar, ilość serii i powtórzeń...). Przeciążone struktury mogły ulec mikrouszkodzeniom i/lub obrzękowi. Na przyszłość sugeruję monitorować obciążenie. Proponuję również próbować aktywizować podczas tego ćwiczenia stawy ramienne.

Zapraszam na www.proreh.pl