Ból w okolicy wątroby i kręgosłupa po jedzeniu przy powiększonej wątrobie

Gdy zjem boli mnie w okolicach wątroby i po lewej stronie, nieco później z tyłu w okolicach kręgosłupa. Jestem zesztywnialy z bólu, gdy usiądę wygodnie i się ułożę ból mija. W nocy śpię prawie siedząco. Rano wszystko jest ok, aż do momentu jak nie zjem czegoś. Usg wykazało powiekszona wątrobę. Wizyta u lekarza dopiero za 5 dni to pierwszy wolny termin. PYTANIE; JAK DO TEGO CZASU PRZEZYC CO JESC, JAKI LEKARSTWA BEZ RECEPTY OCZYWISCIE ZEBY ULZYC. Obecnie nie biorę nic.

Dzień dobry,

Dieta w schorzeniach wątroby jest dietą łatwostrawną z minimalną ilością tłuszczu - odrobina masła lub oliwy do sałatek. Nie pić alkoholu!

Do czasu wizyty u lekarza proszę zażywać Hepatil Forte lub inny preparat o działaniu hepatoprotekcyjnym.