Ból zęba i guzek na żuchwie

Witam. W poniedzialek w zeszlym tygodniu pojawil sie bol zeba, dolnej szostoi z ulamana korona zeba. W piatek na zuchwie w okolicach zeba pojawil sir guzek. w sobote dehtysta dal antybiotyk. Gusek nadal jest, a mialem sie zjawic na rwanie jak to minie. Bol moze ustapil, ale ten bardzo silny, bo taki tepy momentami nie do wytrzymania pozostal, a guzek nie znika. Dzis odwiedzilem kilki dentystow, lecz zaden sie nie podjal rwania, gdyz mam brac conajmniej piec dni antybiotyk.

Witam serdecznie,
Powstały guzek jest najprawdopodobniej ropniem, który znalazł ujście między piątką a szóstką. Stąd też decyzja lekarza o przepisaniu antybiotyku, aby wyciszyć stan zapalny. Stan zapalny może być przyczyną dolegliwości bólowych, które odczuwa pan w piątce, ponieważ szóstka jest już zębem martwym i sama z siebie nie boli (bolą okoliczne tkanki). Aby guzek zniknął, należy usunąć zęba przyczynowego i pozbyć się zmian zapalnych.
Obecność stanu ropnego znacznie zmniejsza skuteczność działania znieczulenia - dentyści nie chcieli się podjąć usunięcia zęba, ponieważ mogłoby się to wiązać z bardzo dużym bólem dla Pana.