Bolesność szyi a odpowiednie ćwiczenia

Mam 25 lat, ostatnio często boli mnie szyja tj. kręgosłup, czasem boli mnie aż głowa, moja praca jest siedząca- przy komputerze, czy to że będę chodzić na nogach do domu (20 min) spacerem będzie odpowiednie dla mojego kręgosłupa? Czy mogę prosić o jakiś zestaw prostych ćwiczeń dla rozluźnienia i zdrowia? Dziękuję

Powinna Pani skorzystać z porady rehabilitanta, który pokaże Pani odpowiedni zestaw ćwiczeń na dolegliwości tego typu.
Na pewno istotne jest: rozciąganie mięśni głębokich, odpowiednia postawa ciała przy pracy, przerwy w pracy siedzącej.