Brak apetytu i niska waga ciała u 7-latki

witam, córka ma 7 lat, waży 16,5 kg, rozwija się prawidłowo, jest również b.energiczna, miała robione badania krwi, moczu, kału wszystko ok. Gastrolog poleciła citropepsin, oraz gastrotuss baby podejrzewając refluks, 6 miesięcy stosowania bez poprawy. Z uwagi na brzydki zapach z ust miała badanie pod kątem helicobakteru-wszystko ok, Je bardzo mało, nie chce próboać nowych potraw, nie ma w ogóle apetytu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dziecko waży zdecydowanie za mało w stosunku do wieku, co wymaga dokładniejszej diagnostyki. Jeśli gastrolodzy nie mają innych propozycji diagnostycznych, sugeruję ocenę specjalisty endokrynologa dziecięcego.