Brak apetytu, napady zimna lub gorąca - co mi jest?

Mam 16 lat i od 2 miesięcy nie mam miesiączki, mam dziwne objawy bo raz mam napady apetytu, że cały czas mogłabym jeść a raz wcale nie mam apetytu, że nic nie muszę jeść przez kilka dni. Jestem ciągle zmęczona i mogłabym cały czas spać. Mam zawroty głowy, gdy wstaje rano z łóżka to robi mi się ciemno przed oczami. Raz jest mi bardzo zimno, że po prostu zamarzam a raz jest mi nagle bardzo gorąco. Niekiedy nawet zbiera mi się na wymioty. Co to może mi dolegać? Proszę o pomoc i odpowiedź, bo się bardzo martwię i boję, że to coś poważnego.
16 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witaj!

Nie ma powodów zamartwiać się na zapas - przyczynę problemu należy możliwie szybko wyjaśnić. Zaburzenia miesiączkowania są częste u młodych dziewcząt. Zawroty głowy i "ciemność" przed oczami podczas wstawania mogą być spowodowane niskim ciśnieniem tętniczym, co również jest stosunkowo często występującą dolegliwością wśród nastolatek.

Najlepiej, abyś udała się do lekarza rodzinnego, który zbada Cię, zleci odpowiednie badania i na tej podstawie oceni, jaka jest przyczyna niepokojących Cię objawów i co zrobić, aby je zwalczyć.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty