Brak owoców w diecie

Witam :) Mam 16 lat i nie jem żadnych owoców,a warzywa jem tylko niektóre. Czy jest to jakieś zaburzenie żywieniowe czy raczej kwestia gustu?
16 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Z pewnością jest to kwestia gustu, albo raczej braku nawyku sięgania po warzywa i owoce. Często niechęć do nich jest spowodowana ograniczoną znajomością formy podania.Niektóre warzywa nielubiane w postaci surowej, mogą bardzo zasmakować przy podaniu z ziołami, sosem jogurtowym, w postaci gotowanej czy też zapiekanej lub pod postacią kremu.
Warto dbać o to,aby wzbogacić o nie codzienną dietę, ponieważ są źródłem cennych witamin i składników mineralnych oraz obfitują w błonnik wpływający na poprawę pracy jelit i sprzyjający rozwojowi dobroczynnej mikroflory pokarmowej.