Brak posłuszeństwa córki a depresja

Moja przyjaciolke "dopadla" depresja- tak przypuszczam. Od czterech dni nie je, nie wychodzi z lozka, nie gotuje, nie sprzata, nie interesuje sie dzieckiem ani psem, probowalam naklonic ja do wyjscia na spacer, ale bezskutecznie, nic ja nie cieszy, jak kompletnie inna kobieta. Jej stan spowodowany jest brakiem poslusznosci ze strony jej corki. Bardzo prosze o odpowiedz w jaki sposob moge ja naklonic do zjedzenia czegokolwiek I na wyjscie do lekarza specjalisty.

Diagnozę depresji można postawić dopiero po około 2 tygodniach istnienia objawów wycofania, apatii oraz szeregu innych kryteriów koniecznych do potwierdzenia. Jednak fakt zaistnienia takiego stanu jest niepokojący, szczególnie jeśli przyjaciółka ma dziecko. Może warto skorzystać z wizyty prywatnej lekarza psychiatry, który oceniłby stan pacjentki i od razu zaproponował odpowiednie leczenie (najprawdopodobniej farmakoterapię i psychoterapię).

Witam. Może Pani dalej nakłaniac i moze się uda. Można też wezwać psychiatrę na wizytę domową, niekótrzy specjaliści udzielają takie prywatne usługi. Może rozmowy o je córce pomogłyby, że szkodzi bardzo swojemu dziecku w ten sposób.
Magdalena Brabec