Napady strachu i płaczu u 8-letniej córki

Juz 2 raz wciagu msc moja 8letnia corka miala napad strachu z placzem wlacznie, 1raz szlochala wstala z lozka dotknela swojego biurka wrocila do lozka polozyla sie po chwili zaczela uciekac do dziadka choc ja lezalam obok piszczala to nie byl placz lecz szlochanie z piskami b.sie bala trzesla byla mokra ale na 2dzien niepamietala ze wstawala do biurka ale przypomniala sobie sen o biurkach nowym domu te biurka lataly chcialy ja zabic. Wczoraj natomiast nagle siadla po turecku i chisteria 5min

Witam, jeśli to stan, który powtarza się doradzam by skonsultowała się Pani z psychologiem dziecięcym i porozmawiała o zachowaniu córki lepiej opowiadając o waszych relacjach i dziecku. Pozdrawiam serdecznie.

Witam serdecznie,

Nie do końca jasny jest opis kiedy córce zdarzają się takie napady, czy w trakcie snu, czy także w ciągu dnia.
Proponowałabym skonsultować sytuację ze specjalistą.
Ze swojej strony może Pani porozmawiać z córką, o jej codziennych przeżyciach i sprawach : czy jest coś czym się martwi, czy ma jakies trudne sytuacje w szkole z koleżankami/kolegami lub nauczycielami; czy jest coś w Państwa życiu rodzinnym co może być trudnym przeżyciem dla dziecka.
Zawsze warto rozmawiać z dziećmi, słuchac tego co do nas mówią, często jeśli czują, że mogą liczyć na pomoc dorosłej, bliskiej osoby, ufają jej, w jakiś sposób naprowadzą nas na swoje przeżycia. Proszę nie umniejszać i nie negować problemów, przeżyć i emocji córki, z którymi ewentualnie zwaracałaby się Pani.

Ponownie jednak sugeruję zwrócić się po bezpośrednią pomoc do psychologa.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl

Witam,

proszę skontaktować się z psychologiem dziecięcym. Z takiej pomocy może Pani skorzystać w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej lub w gabinecie prywatnym.

Pozdrawiam
Ewa Czernik