Brak pożycia w małżeństwie

Witam, Jestem w związku z mężem od 18 lat Ma 35 Lat Od 6 lat nie uprawiamy seksu. Pojedyncze przypadki mogę policzyć na palcach Obu rąk. Problem Z chęcią u Męża pojawił się kiedy zaszłam w ciążę . Myślałam jednak, że Po porodzie ustąpi . Niestety, nic się nie Zmieniło, a problem Zaczął narastać. Były rozmowy , próby, sposoby , szantaż , groźba rozwodu , jedna wizyta U psychologa , badanie testosteronu i nic. Jak pobudzić jego popęd seksualny? Nie mam już pomysłu no i siły do walki. Mam dość !

Dzień dobry!

Zarówno diagnoza medyczna, jak kontakt psychoterapeutyczny musi trwać dłużej, aby udało się odkryć przyczyny zaniku seksu w Waszym małżeństwie i podjąć próbę jakiejkolwiek zmiany. Wszelkie działania wymagałyby przede wszystkim motywacji męża i jego chęci do poszukiwania rozwiązania. Być może on bezpieczniej i korzystniej czuje się w obecnej sytuacji.

Pozdrawiam!

Przyznam się do pewnej bezradności w takich sytuacjach.
Dopokąd nie mamy Pacjenta w gabinecie, to niemożliwa jest diagnostyka, a więc i terapia.
Jednocześnie, gdy Pacjent jest już - to często sobie radzimy z problemem.
Analizowanie teoretyczne możliwych uwarunkowań sytuacji nie jest celowe, bo byłoby tylko "gdybaniem".
Warto nadmienić, że siła potrzeb seksualnych zależy od splotu czynników i oznaczenie jednego hormonu (testosteronu) jest niewystarczające.
Pozdrawiam. JW