Brak przyswajania informacji i trudna współpraca podczas terapii z dzieckiem

czy fakt,że moje dziecko niczego nie przyswaja,nie rozumie słowa nie wolno,nie współpracuje przy terapiach może być encefalopatią,niestety mam wrażenie jakby ono czasem nie miało mózgu,nic nie dociera do dziecka,nie umie nic opowiedzieć,zadać pytania,tylko mpowtarza po mnie.Wykluczono autyzm,psychiatra też mówi,że jest ok.Proszę o odpowiedż,dziękuję.Beata.

Jeśli jesteście Państwo w terapii zachęcam do zadania tego pytania terapeucie prowadzącemu, który zna maluszka i ma okazje do obserwacji zachowań jego oraz rodziców. Nie podaje Pani, w jakim wieku jest dziecko, więc bez obserwacji trudno cokolwiek powiedzieć.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Warto zrobić dokładną diagnozę u neurologa oraz dokładne badania psychologiczne. Tylko tyle mogę doradzić na podstawie listu. Niestety za mało podała Pani danych: wiek dziecka, jakie terapie, jaka jest diagnoza skoro chodzi na terapie?
Pozdrawiam AM