Brak radości z macierzyństwa

Witam, mam 3,5 miesięczne dziecko, które nie jest 'złote', dużo płacze, najpierw kolki a od tygodnia kręci się w nocy i płacze przez sen, ja przestałam przesypiać noce, prawie nie jem, nie czuje radości z macierzyństwa, czuję lęk jak zostaje sama z dzieckiem, codziennie płacze bez powodu, wcześniej pomagały wizyty u moich rodziców, teraz nawet to mnie nie uspokaja. Jak mam sobie poradzić z tym stanem? Czy ja popadam w depresje? Mogę uniknąć wizyty u psychologa?

Witam,
Myślę, że u dziecka mogły zacząć się kolki, a to jest bardzo trudny okres zarówno dla dziecka , jak i dla mamy. Wiem, że trudno jest pani wytrzymać, brak snu jest znacznym utrudnieniem życia. Niestety macierzyństwo to nie tylko przyjemności ale też trudne okresy. Chyba nie ma pani innego wyjścia jak przyzwyczaić się do niedogodności związanych z macierzyństwem.
Pozdrawiam

Witam,

Jednak będę zachęcać Panią do spotkania się z psychologiem lub nawet psychiatrą. Nic w tym złego. Mam poczucie, że potrzebuje Pani szybkiej pomocy, by poczuć się lepiej. Tego tez potrzebuje Pani dziecko, które najbardziej na świecie pragnie mieć szczęśliwą mamę. Proszę poszukać specjalistę, któremu będzie Pani mogła zaufać i w kontakcie z którym będzie się Pani dobrze czuć.

Pozdrawiam
Ewa Czernik