Brak radości w macierzyństwa

Mam 32 lata i dwójkę dzieci.Wiek syn 2,5 i córka 9 miesięcy.Nie cieszy mnie macierzyństwo.Czasami wyszłabym i nigdy nie wróciła! Mam dosyć bycia matką! żoną! Nie mam czasu na siebie i swoje pasje co mnie doprowadza do chęci do życia i czerpania z niego radości.Córka ciągle płaczę ,a wrecz się wydziera.Staram się załagadzać sprawę ,ale ona woli być na rękach ciągle.W domu ciągle jestem w piżamie od rana bo ciężko się czasem umyć i ubrać jak się ciągle wydziera.Nie znoszę tego darcia się :(!

Po drugie wydaje mi się, iż problem bardzo eskalował i może mieć Pani problem, by go samodzielnie rozwiązać. Polecam udać się na spotkanie z psychologiem, z którym będzie mogła Pani omówić problem i znaleźć rozwiązania. Pozdrawiam.

Dzień dobry.

Nie pisze Pani nic o ojcu dzieci, co może wskazywać na Pani psychologiczną samotność w byciu rodzicem. Warto więc skorzystać ze wsparcia psychologicznego, ponieważ Pani post wskazuje na dużą Pani bezradność i brak umiejętności samodzielnego rozwiązania problemu, który Panią trapi. Należałoby się też wesprzeć osobą męża w zajmowaniu się dziećmi. Można by skorzystać z terapii dla par.
Wydaje się też, że można także poszukać pomocy np. u pedagoga bądź psychologa dziecięcego, u którego mogłaby Pani się nieco "podszkolić" w zakresie wychowywania dzieci - trudno bowiem przyjąć, że wszystkie kobiety posiadające dzieci na przestrzeni wieków nie miały z tego powodu możliwości umycia się i przebrania się oraz realizowania własnych planów i pasji. Nie wydaje się też, by miała być Pani jakimś szczególnym wyjątkiem.
Jest jeszcze druga strona opisanej przez Panią sytuacji - dotycząca Pani dzieci. Niezależnie od Pani samopoczucia, należy im się po prostu właściwa opieka. Właściwa - to również pozbawiona histerii i złości z Pani strony. Mówiąc inaczej - czas młodzieńczych zabaw i beztroski kończy się zazwyczaj z chwilą urodzenia potomstwa - skoro się Pani na to dwukrotnie zdecydowała - trzeba się, niestety, pogodzić ze zmianą statusu i próbować "ogarniać" rzeczywistość, tak, jak robią to tysiące i miliony ludzi.

Pozdrawiam.