Smutek, niechęć i brak radości życia

Witam, Jestem młodą dziewczyną w wieku 20 lat. Ostatnio , a włąściwie już dłuższy czas towarzyszy mi ciągły smutek , niechęć do wszystkiego, nie radzę sobie z emocjami , jestem nieufna , nie mam ochoty nigdzie wychodzić, a nawet wstać z łóżka..wspominałam mam 20 lat, mam roczną córeczkę , która mimo mojego młodego wieku sprawiała mi radość .. a właściwie jej usmiech , każdy nowy gest.. a teraz tego nie ma. nie mam siły czegokolwiek zrobić. prosze o pomoc

Witam, opisywane przez Panią objawy mogą wskazywać na depresje poporodową, jednak ostateczna diagnozę może postawić lekarz psychiatra wyłącznie w bezpośrednim kontakcie. Z opisu wynika, że Pani stan się pogarsza - w takiej sytuacji wskazana jest pilna konsultacja ze specjalistą (psychiatrą/psychologiem) w celu diagnozy i podjęcia odpowiedniego leczenia. Proszę nie zwlekać i pomyśleć o profesjonalnym wsparciu dla siebie w gabinecie psychologicznym/psychoterapeutycznym. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i ponownego czerpania radości z macierzyństwa. Danuta Michalczyk

Witaj,
to,o czym piszesz może być depresją,więc powinnaś być pod opieką psychoterapeuty.Nie przypadkiem być może nie pojawiają się w Twoim opisie sytuacji żadne inne osoby poza Tobą i maleńkim dzieckiem,więc i na tej podstawie wnioskuję,że psychicznie jesteś pozostawiona sama sobie.Tymczasem rodzicielstwo to zadanie dla rodziców a często też i dziadków.Inaczej jest za trudne.Na razie nie znamy przyczyn Twego osamotnienia,ale jest ich u młodych mam bardzo wiele i nie zawsze akceptowanych w środowisku ,więc tym bardziej izolujących Cię psychicznie.
Zachęcam do skorzystania z poradni zdrowia psychicznego,gdzie pracują również terapeuci lub prywatnych gabinetów-niestety płatnych.O wyborze jednak zadecydujesz sama.Zrób ten krok zanim problem zacznie skutkować dalszymi następstwami w Tobie samej i córce.
Serdecznie pozdrawiam

Proszę skorzystać z pomocy specjalisty- psychiatry lub psychologa. Będzie mógł zdiagnozować i zaproponować odpowiednie leczenie, zanim objawy się nasilą.