Brak rozmowy w związku

Mając 16 lat weszłam w związek wówczas z 24letnim mężczyzną. I tak nasz związek trwa do dziś. Problem tkwi w tym, że przez pierwsze 2lata on nałogowo pił. Przestał pić kiedy poszłam po rozum do głowy i go zostawiłam. Teraz w zasadzie nie mogłabym na niego narzekać, jednak brakuje mi w związku rozmowy, on nie jest wylewny odpowiada ogólnikowymi zdaniami. Znam odpowiedź na każde pytanie. To frustrujące. Nie jestem pewna czy taki związek ma prawo bytu, a ciężko jest mi go zostawić. Jak ja mam żyć?

Osoby uzależnione za pomocą używki regulują swój stan emocjonalny. Z natury nie są one zbyt wylewne a często jednym z ich problemów jest nieśmiałość lub powierzchowność kontaktów interpersonalnych. Może Pani spróbować zmienić swoje zachowanie i stosunek emocjonalny do partnera, może Pani zachęcić go do podjęcia terapii w celu rozwiązania problemów, które leżały u podstaw jego uzależnienia. Zerwanie związku bez podjęcia tych prób byłoby rodzajem ucieczki. Pytanie zadane przez Panią tutaj powinno być najpierw zadane Pani partnerowi. Niech ma chociaż cień szansy na poprawę. Szczera rozmowa nigdy nie jest złym pomysłem.