Brak samoakceptacji u dorosłej osoby

Dzień dobry, mam problem polegający na braku samoakceptacji. Ciagle mi się wydaje, że zachowuję się jak dziecko, że przez to mnie nikt nie lubi. Czym to może być spowodowane?

Witam, przy tak skąpych informacjach można jedynie snuć hipotezy, jednak jeśli dobrze rozumiem, brak samoakceptacji jakoś się Pani/Panu łączy z dziecinnym zachowaniem, które nie znajduje aprobaty innych. To ciekawy punkt wyjścia dla procesu psychoterapii: dlaczego osoba dorosła miałaby się zachowywać jak dziecko?; co podtrzymuje takie zachowanie?; jak to zachowanie tej osobie służy, a może służy bardziej komuś z otoczenia?; kiedy ona sama czuje się dorosła?; czy może czuć się tak częściej? To tylko niektóre z pytań, które podczas terapii mogą pomóc rozwikłać "zagadkę". Życzę postawy pełnej ciekawości w poszukiwaniu odpowiedzi na postawione w mailu pytanie oraz czerpania ze zmian płynących z odpowiedzi. Danuta Michalczyk

Witam ;-)

Potrzeba jest więcej szczegółów aby cokolwiek powiedzieć i doradzić. Z mojego doświadczenia, jest to dość częsty objaw spowodowany wkraczaniem w życie dorosłe (są różne uwarunkowania środowiskowe).

Proponuję spróbować udać się na terapię - to nic złego i nie gryzie :-) W razie kłopotów, mogę z Panem przeprowadzić konwersację i coś doradzić (napisać do mnie na e-mial lub facebook).

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu