Brak sensu życia i zazdrość o dzieci i ciążę koleżanek

mam 11 -letniego syna a od 5 lat choruje na reumatoidalne zapalenie stawów z tego powodu nie wolno mi ponownie zajść w ciąże. A tu jak na złość moje koleżanki i sąsiadki zachodzą w ciąze lub mają małe dzieci. Ja ciągle o tym myśle i czuje sie nic nie warta i do niczego. Ciągle im zazdroszcze i staram się ich unikać. Moje życie straciło sens. Jak mam sobie poradzić ???
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Rozumiem, że bardzo chciałaby Pani zajść po raz kolejny w ciążę, ale nie może Pani spełnić tego pragnienia ze względu na swoją chorobę. Proszę jednak pamiętać, że jest Pani matką, że ma Pani syna, który Pani potrzebuje i dla którego właśnie Pani jest sensem życia.
To, że nie może Pani w tej chwili starać się o dziecko, nie oznacza, że nie jest Pani pełnowartościową kobietą.
Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Rozumiem Panią tak, jak potrafię...

Zachęcałabym Panią do skupienia się na innych rzeczach, by uczyć się czegoś, co sprawiałoby Pani radość i dodawało energii do działania i codziennego funkcjonowania.

Tam, gdzie czasami nie widać sensu, tam własnie sens się zaczyna..., czego bardzo Pani życzę,
Irena Mielnik-Madej