Brak silnej woli i ciągłe podjadanie

Mam 15 lat waze 96 kg przy 172 kg wzrostu. Zle czuje sie w swoim ciele. Jestem odrzucana wsrod otoczenia. Mimo wielu prob odchudzania nie mam w sobie silnej woli i ciagle jem i tyje. Zajadam problemy i nude. Chciala bym to zmienic i potrzebuje pomocy.
15 LAT ponad rok temu

Jestes mloda osoba i niewatpliwe Twoja masa ciala jest za duza. Wskaznik BMI w Twoim przypadku wynosi 32,4, co wskazuje na otylosc 1 stopnia. Rozumiem, ze kwestia odrzucenia przez otoczenie jest dla Ciebie sprawa wazna, ale nieco wazniejsza sprawa mysle, ze jest kwestia Twojego zdrowia. Otylosc niesie za soba ryzyko wielu chorob i czas i pora aby sie tym zajac. Z Twojej wiadomosci wnioskuje, iz nie radzisz sobie sama i pomoc, a wlasciwie opieka dietetyka jest wskazana. Kazdemu Pacjentowi podkreslam iz wskazany jest indywidualne dobranie programu zywieniowego, ustalenie celu i zasad wspolpracy. Po przygotowaniu diety pacjent ma mozlwiwosc wyboru "opieki" droga internetowa w formie cotygodniowych raportow lub tez spotkan osobistych w gabinecie. Razem analizujemy uzyskane efekty ....ewentualnie przezywamy porazki i szukamy rozwiazan na nie ;)

Na początku powinnaś zapoznać się z prawidłowymi zasadami żywienia i do nich zacząć się stosować. Tylko tym sposobem oraz zwiększoną aktywnością fizyczną ruszysz z wagą w dół, a to daje dużo motywacji. Poza tym warto poszukać wsparcia czy to wśród dietetyka, czy rodziny lub osób mających podobne problemy. Pamiętaj jednak, aby kontrola wagi, kalorii i sama dieta nie przysłoniła innych zainteresowań i dziedzin życia. Wiedz też, że jesteś w wieku dojrzewania, dlatego stosowanie popularnych diet cud (restrykcyjnych i powodujących efekt jojo) jest zwłaszcza dla Ciebie niewskazana i niebezpieczna. Jeśli masz wątpliwości czy do tego prawidłowo się odżywiasz zapoznaj się z informacjami zawartymi w artykułach http://abcodchudzanie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe http://abcodchudzanie.pl/jakie-sa-zasady-zdrowego-odchudzania http://abcodchudzanie.pl/podstawowe-zasady-zdrowego-odchudzania http://abcodchudzanie.pl/jak-schudnac-skutecznie
Pozdrawiam.