Witaj Magdo, Twoje doświadczenia z odchudzaniem sprawiły, że nie do końca możesz wiedzieć co jest dobre, a co złe dla Twojego organizmu. Nadszedł czas by raz na zawsze wyrzucić wszelkie pomysły o restrykcyjnym odchudzaniu, katowaniu się i wyniszczaniu swojego ciała. Stosowanie ciągłych diet po pierwsze zmniejsza Twoją koncentrację, obniża nastój (mogąc przyczynić się do depresji), spowalnia metabolizm, a co za tym idzie każda kolejna próba stosowania zbyt rygorystycznej diety kończy się efektem jojo. Nie stosuj również ŻADNYCH suplementów i innych „cudownych” środków na odchudzanie – nie działają, a mogą tylko wyrządzić wiele szkód.
Radzę Ci przede wszystkim udać się do dietetyka niedaleko miejsca swojego zamieszkania bądź skorzystać z usług dietetyka on-line. Jak zauważyłaś samodzielne próby odchudzania okazują się u Ciebie nieskuteczne.
Na początku zapoznaj się i zastosuj do informacji zawartych w artykułach http://abcodchudzanie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe http://abcodchudzanie.pl/jakie-sa-zasady-zdrowego-odchudzania http://abcodchudzanie.pl/podstawowe-zasady-zdrowego-odchudzania http://abcodchudzanie.pl/jak-schudnac-skutecznie
Niezbędne będzie połączenie diety (wprowadzenie prawidłowych nawyków żywieniowych i wyeliminowanie błędów) oraz aktywności fizycznej – minimum 3 razy w tygodniu po 30-40 minut – na początku mogą być to ćwiczenia lekkie, wykonywane w domu, po czym dodaj do nich aktywność taką jak bieganie, rower czy inną aktywność, która sprawiałaby Ci również przyjemność. W celu wymodelowania konkretnych partii ciała, niezbędne są ćwiczenia angażujące określone mięśnie.
Pozdrawiam.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Dieta przy aktywności fizycznej dla poprawienia wyglądu brzucha, ud i pośladków – odpowiada Roma Wojtewicz
- Masywne uda, duże biodra i brzuch a możliwość zastosowania diety na zrzucenie zbędnych kilogramów – odpowiada Roma Wojtewicz
- Dlaczego przytyłam, mimo aktywności fizycznej? – odpowiada Roma Wojtewicz
- Początek otyłości u 14-latki – odpowiada Roma Wojtewicz
- Nadwaga u 13-latki o wzroście 160 cm – odpowiada Mgr inż. Ola Kilen-Zasieczna
- Wyszczuplenie sylwetki u 12-latki – odpowiada Lek. Paweł Baljon
- Brak silnej woli a odchudzanie – odpowiada Dr n. med. Aneta Kościołek
- Brak silnej woli i ciągłe podjadanie – odpowiada Mgr Anna Pietrych
- Jak zmienić nawyki żywieniowe i schudnąć? – odpowiada Roma Wojtewicz
- Odchudzanie a zajadanie smutków – odpowiada Roma Wojtewicz