Brak wcięcia w talii

Witam. Jestem szczupła mam 160 i ważę 51 kg. Moim problemem jest brzuch który zaczyna się już od piersi, przez co nie mam wcięcia w talii. Kiedy się wyprostuje i lekko go wciągnę, jest dużo lepiej. Moja mama ma taką samą budowę, więc czy mogę mieć to po niej? Czy ciągłe utrzymywanie wyprostowanej postawy utrwala taki nawyk czy tylko obciąża kręgosłup?

Brak wcięcia w talii jest charakterystyczny dla budowy ciała w kształcie tuby. Niestety bądź stety, jeżeli chodzi o rozmieszczenie naszych kości, sposób rozmieszczenia tkanek - niewiele z tym zrobimy. Jest Pani osobą szczupłą, najprawdopodobniej odziedziczyła Pani kształt ciała po mamie. Nic w tym złego, jest to jeden z bardziej pożądanych typów, do których wiele osób dąży. Brak wcięcia w talii nie oznacza, że nie można podkreślić wielu innych walorów Pani sylwetki. Na pewno lepiej chodzić wyprostowanym niż zgarbionym. Taka sylwetka w mniejszym stopniu obciąża kręgosłup.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444