Brak wyznania miłości przez chłopaka

Co robić gdy chłopak 8 miesięcy nie powiedział mi ze mnie kocha, ale czuje strasznie jego obecnosć wewnatrz siebie ?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Pamiętaj, że to, że nie powiedział Ci, że Cię kocha wcale nie musi oznaczać, że tego nie czuje.
Może warto byłoby porozmawiać o tym, co jest między Wami i do czego dąży Wasz związek?
Pozdrawiam

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Po pierwsze - warto się zastanowić, na ile on również czuje Pani obecność wewnątrz siebie. Czy ma Pani wrażenie, że to uczucie jest odwzajemnione czy bardziej on po prostu pozwala Pani być ze sobą i tyle.
Jeżeli ma Pani dowody na zaangażowanie również z jego strony, myślę, że po 8 miesiącach warto zdobyć się na szczerą rozmowę. Proponuję jednak nie wywierać presji w rodzaju: Powiesz mi w końcu, że mnie kochasz!?
Nieraz więcej można się dowiedzieć zadając otwarte pytania w rodzaju: Jak traktuje znajomość z Panią, na co Pani może liczyć, jakie są jego oczekiwania, co on czuje, jaki widzi kierunek rozwoju tej znajomości, itd.
Nieraz brak wyznania może wynikać z lęku przed wyznaniem, nie z braku zaangażowania.