Wyznania miłości 43-latka do 18-latki

Witam. Mam przyjaciela który ma 43 lata a ja mam 18. poznalismy się gdyz jest on kierowcą obecnie nie pracuje już na mojej lini. Ale byliśmy bardzo blisko siebie on żalił się mi a ja jemu pomagalismy sobie. Miedzy nami było tylko tyle ze przytulaliśmy się i całowaliśmy zawsze prawił mi komplementy i mówił ze jestem tylko jego i ze mnie bardzo kocha ze sie we mnie zakochał i kupował mi soczki i dawał pieniądze chodz nie chciałam brac. Czy on tak naprawde mógłby cos czuć do mnie ? i nadal czuje ?

Witam,

Jest Pani bardzo młoda a różnica wieku między Wami (25 lat) to naprawdę dużo. W tak młody wieku łatwo podjąć pochopną decyzję. Ma Pani też wyraźne wątpliwości. Zachęcam Panią do rozmawiania o tym z rodzicami lub kimś, komu może Pani zaufać. Jeśli nie znajdzie Pani pomocy u najbliższych warto udać się do psychologa/psychoterapeuty i porozmawiać z nim o swoich wątpliwościach.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Radziłbym zachować ostrożność w kontaktach z tym Panem.Warto ustalić również, czy ten Pan ma rodzinę, dzieci itp.

Witam. Z Pani listu wynika, że mężczyzna, który zainteresował się Panią jest dwa razy starszy od Pani. Jest raczej w wieku Pani taty, niż w wieku partnerskiego ukochanego. Pani oczekiwania w stosunku do "miłości" są odmienne od jego. Z opisu wynika, że traktuje on Panią jak córkę ( z wyjątkiem pocałunków, jeśli były usta-usta), najprawdopodobniej wywołuje w nim Pani opiekuńcze zachowania. Pytanie: jak bardzo uzmysławia sobie Pani własną potrzebę zaspokojenia uczucia miłości, bliskości? Być może byłby to dobry temat do podjęcia podczas rozmowy z psychologiem, wspomniała bowiem Pani o jakiś problemach życiowych. Pozdrawiam

Zakochanie, zauroczenie w relacji damsko-męskiej jest zawsze możliwe. Szczególnie, jeśli dobrze się Państwu rozmawiało,była wieź emocjonalna, poczucie zrozumienia, akceptacji itp. Ponadto kontakt fizyczny, mógł wzbudzić nadzieje. Trudno jednak powiedzieć czy jest to miłość i czy faktycznie tylko zauroczenie. Pytanie tez jak to wygląda z Pani strony? I czy różnica wieku i idąca za nią także różnica pewnych poglądów, wartości, etapów i ról życiowych nie będzie stanowiła przeszkody? Czasem coś, co dobrze działa jako przyjaźń, niekoniecznie musi dobrze działać jako związek. Dodatkowo zauroczenie młodszą, znacznie kobietą, dopiero wkraczającą w dorosłość zdarza się dość często mężczyznom w tym wieku (jako odskocznia od monotonii ich własnego życia, lek na problemy, podwyższenie poczucia własnej wartości, a czasem jako prawdziwe i realne uczucie, które jest potem odpowiedzialnie realizowane). Być może Pani tez imponuje poważny i doświadczony mężczyzna, bardziej stabilny i dojrzały niż rówieśnicy, pytanie jednak czy dla Pani to uczucie to miłość, czy raczej także zauroczenie?