Uczucie do byłego chłopaka i próby przekonania do związku

Witam . proszę o pomoc kocham swojego byłego chłopaka nie jesteśmy razem 10 lat byliśmy młodzi i głupi a on był chorobliwie zazdrosny. Ja mam córkę 6 lat. On mnie też kocha ostatnio to przyznał. Nie możemy się spotkać i porozmawiać w tym momencie za duża odległość. Wiem że on obawia się co znajomi powiedzą, tego że mam dziecko itp. Proszę o pomoc jak go przekonać do tego związku do próby...

Niestety bez rozmowy niewiele zdzialacie..Ważne jest abyście przegadali tą sprawę - dlaczego on obawia się oceny ze strony innych osób, czego oczekujecie od siebie. Jeżeli zywicie do siebie uczucia, wtedy żadna zewnętrzna ocena nie powinna wam przeszkodzić, bo to wy we dwoje macie tworzyć związek, a nie wy i wszyscy wokół. Pozdrawiam

Odbudowanie porozumienia i zaufania może trwać jakiś czas, podobnie jak przełamanie presji społecznej i wartości grupy społecznej do której się należy. Warto jednak przemyśleć, czy można mówić o związku, jeśli nie macie Państwo szansy się spotkać? Może warto najpierw zainwestować i umożliwić sobie częste spotkania, rozmowę i zadecydować dopiero wówczas?