Rozstanie a próby powrotu

Hej. Mam 18 lat, byłam z chłopakiem 7 miesięcy. Rozeszliśmy się dwa tyg temu. Praktycznie co miesiąc były kłótnie, przez które on w nas wątpił. I znów odchodzi, ale teraz na zawsze. Wiem, że mnie kocha, ale uważa, że tak bd lepiej, bo sytuacje z kłótniami się powtórzą, a już nie chce przez to przechodzić. Starałam się i robiłam wszystko, co mogłam, ale to na nic. Zastanawiam się czy czas odpuścić czy jeszcze walczyć. Ale nie mam pojęcia co może pomóc.

Witam! Pani sytuacja jest trudna, bo uczucie między wami nadal trwa, są jednak różnice w poglądach, które powodują konflikty. Próbowaliście je przezwyciężyć, ale nie przynosiły one oczekiwanego rezultatu. W takiej sytuacji trwanie w związku, który oparty jest na ciągłych konfliktach i poczuciu niepokoju, że po raz kolejny nie uda wam się dojść do porozumienia nie rokuje świetlanej przyszłości. Oprócz miłości ważne są inne aspekty jak wzajemne zrozumienie, wspieranie się w trudnych chwilach, umiejętność przejścia na kompromis. Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie czy akceptujecie siebie nawzajem z całym bagażem doświadczenia i różnych niedoskonałości? Czy problemy o które się kłócicie są bardzo istotne dla waszego związku. Czy jesteście jeszcze w stanie znaleźć rozwiązanie na wasze problemy? Potem należy podjąć konkretną decyzję.

Czas, który sobie Państwo dadzą na przemyślenie i konfrontację z różnymi trudnościami w związku, może być pomocny w podjęciu decyzji o kontynuacji lub zakończeniu związku. Zachęcam do spokojnego przyjrzenia się swoim uczuciom, emocjom, oczekiwaniom i potrzebom (realizowanym i nierealizowanym) w tym związku. Dopiero świadomość tego, czego Pani chce i potrzebuje, będzie przesłanka do podejmowania decyzji.