Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak zaufania sobie i innym

Jestem zagubiona w tym życiu i nie wiem, jak z tego wyjść! Za mało ufam ludziom i samej sobie! Jaka terapia mogłaby mi pomóc najbardziej? Myślę, że powinnam mniej się przejmować tym, czy w danej czynności osiągnę sukces, a na tym, że ona mnie leczy! Chciałabym żyć wyluzowana, ale boję się, że taki tryb życia niczego dobrego nie przyniesie! Widziałam to po moim ojcu! Może jednak wybrać coś pośredniego? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam! Monika
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Czy możemy się pozbyć kompleksów?

Czy jeśli dana czynność mnie leczy to nie jest sukces? A z drugiej strony, czy osiągnięcie sukcesu nie ma aspektu terapeutycznego dla osoby, która ma małe zaufanie do siebie samej? Myślę, że poszukiwanie złotego środka pomiędzy wyluzowaniem, a ciągłym staraniem się by odnieść sukces jest rozsądną decyzją. "Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu...." Miałabym ochotę wkleić tu dla Pani cały tekst Desideraty, ale może go Pani odnaleźć w sieci. Zachęcam do podjęcia psychoterapii.

0

Dzień dobry, zachęcam do podjęcia psychoterapii w nurcie psychodynamicznym, ewentualnie humanistyczno - egzystencjalnym. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy