Brak zaufania sobie i innym

Jestem zagubiona w tym życiu i nie wiem, jak z tego wyjść! Za mało ufam ludziom i samej sobie! Jaka terapia mogłaby mi pomóc najbardziej? Myślę, że powinnam mniej się przejmować tym, czy w danej czynności osiągnę sukces, a na tym, że ona mnie leczy! Chciałabym żyć wyluzowana, ale boję się, że taki tryb życia niczego dobrego nie przyniesie! Widziałam to po moim ojcu! Może jednak wybrać coś pośredniego? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam! Monika

Czy jeśli dana czynność mnie leczy to nie jest sukces? A z drugiej strony, czy osiągnięcie sukcesu nie ma aspektu terapeutycznego dla osoby, która ma małe zaufanie do siebie samej? Myślę, że poszukiwanie złotego środka pomiędzy wyluzowaniem, a ciągłym staraniem się by odnieść sukces jest rozsądną decyzją. "Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu...." Miałabym ochotę wkleić tu dla Pani cały tekst Desideraty, ale może go Pani odnaleźć w sieci. Zachęcam do podjęcia psychoterapii.