Brak zgody pomiędzy partnerami po rozstaniu

Były partner nie chce się ze mną pogodzić po rozstaniu. Co mam robić..? nie lubię kończyć tego burzliwie. Źle się z tym czuję..Dlaczego on mi to robi? Bez rozejmu nie zacznę życia od nowa.

Dzień dobry.

Nie napisała Pani bliżej o okolicznościach rozstania, toteż trudno odnieść się do Pani pytania. Tak czy inaczej, zwykle naturalnym lekarstwem w tego rodzaju przypadkach jest czas. Jeżeli nie ma możliwości "bezpiecznego" rozmówienia się i rozstania z partnerem, pozostaje po prostu poczekać.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Ludzie różnią się między sobą pod tym względem. Dla niektórych jest ważne pogodzić się po rozstaniu i zachować poprawne relacje - dla innych właściwe, bezpieczniejsze emocjonalne lub naturalne (z przyzwyczajenia) jest łączenie rozstania z konfliktem, nieporozumień, zerwaniem relacji.
Jest możliwe, że Pani i Pani były partner macie pod tym względem właśnie tak odmienne poglądy i nie jest możliwe zmuszenie partnera, aby postąpił wbrew sobie.
Być może to właśnie Pani zdecyduje się przemyśleć swój pogląd, że zaczęcie życia od nowa bez rozejmu nie będzie możliwe - może jednak okaże się możliwe?

Pozdrawiam!