Bulimia i trudności z emocjami

Witam. Nazywam się Justyna, mam problemy, które mnie przerosły. Mam 26 lat i jestem bulimiczką. Czuje, że mam wyniszczony i zmęczony organizm, nie umiem sobie poradzić. Szukałam pomocy u rodziny ( przyznałam się siostrze i przyjaciółce) i nic. Kiedy jestem w tym stanie, nie wiem co robie, pózniej ide do ubikacji i wracam do '' siebie''. Proszę o poradę.

Witam Pani Justyno,
z Pani opisu wynika, ze doświadcza Pani poważnych trudności w związku z opisywanymi objawami. Próbowała Pani w związku z tym wykorzystać zasoby w otoczeniu w postaci bliskich Pani osób, co było bardzo rozsądnym krokiem w walce z objawami. Wymagało z pewnością również odwagi z Pani strony. Niemniej często przy objawach, które Pani opisuje, bardzo trudno jest sobie samodzielnie, bez profesjonalnego wsparcia poradzić. Z tego względu zachęcam Panią do rozważenia konsultacji z lekarzem psychiatrą i podjęcie oddziaływań psychoterapeutycznych. Z usług takich można skorzystać zarówno prywatnie, jak i w ramach refundacji NFZ (w Poradni Zdrowia Psychicznego). Systematyczna praca pod okiem specjalisty powinna stopniowo wpłynąć na polepszenie Pani samopoczucia.
Jeśli chciałaby Pani dowiedzieć się więcej na temat zaburzeń odżywiania zachęcam do odwiedzenia naszego bloga na stronie http://poznacsiebie.pl i przeczytania artykułu odnoszącego się do tej tematyki
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka

Szanowna Pani Justyno,
Pani problem wymaga konsultacji z psychologiem, do czego bardzo serdecznie zachęcam. Jest to podstawa leczenia zaburzeń odżywiania. Przy współpracy z psychologiem i dietetykiem można osiągnąć bardzo dobre rezultaty leczenia.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań

Droga Pani!

Przyznała się Pani do swojego problemu nie tylko przed sobą, ale również przed najbliższymi osobami. Gratuluję! To naprawdę ważny krok. Niestety zwierzenie się innym osobom może nie przynieść oczekiwanej reakcji. Proszę się nie dziwić - może po prostu jest to dla nich nowość i nie wiedzą, jak z Panią rozmawiać, jak Pani pomóc.

Przede wszystkim proszę poszukać sobie psychologa zajmującego się zaburzeniami odżywiania w Pani miejscu zamieszkania. Może to być szczególnie specjalista wykorzystujący terpię poznawczo-behawioralną, która odnosi bardzo dobre efekty w leczeniu bulimii. Będzie Pani miała możliwość uzewnętrznić swoje problemy i omówić je ze specjalistą. Proszę się nie wstydzić faktu korzystania z pomocy psychloga czy psychiatry. To specjaliści tacy sami jak lekarz, dietetyk czy masażysta. Jednak zajmują się najważniejszą częścią Pani życia: psychiką. Kiedy ona nie funkcjonuje prawidłowo, to cała reszta organizmu również nie będzie spełaniała oczekiwań.

Dodatkowo warto byłoby korzystać z pomocy dietetyka. Doradzi Pani jak ma Pani radzić sobie każdego dnia ze swoim żywieniem. Co warto spożywać, żeby odżywić organizm, jak uzupełniać elektrolity tracone podczas wymiotów itp.

Gdyby miała Pani jeszcze pytania, to zapraszam do kontaktu!

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl

Bulimia jest poważną chorobą, która może doprowadzić do śmierci. Jak każda inna choroba wymaga leczenia.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.