Chcę działać, ale nie mam siły. Czy to początek stanu depresyjnego?

Mam 26 lat. Od kilku miesięcy mam ogromną niechęć do czegokolwiek. Kiedyś byłam zadowolona z życia, byłam chłonna wszelkich informacji, czytałam prasę, oglądałam telewizję, chętnie chodziłam do pracy i potrafiłam bez problemu skupić się na tym, co robię. Jednak teraz, i to się ciągnie od dobrych kilku miesięcy, jestem wiecznie, okropnie zmęczona, ciągle bym tylko spała, nie potrafię się skupić, mam problemy z koncentracją i pamięcią, nuży mnie czytanie książek i prasy, jak oglądam telewizję, to patrzę się w ekran jak w słup soli, oglądam, bo oglądam. Do pracy chodzę z wielkim przymusem i tylko liczę godziny, kiedy pójdę do domu, bo nie mogę w niej wysiedzieć, a tylko jak pojawi się jakiś problem do rozwiązania, to odwlekam go jak najdłużej, byle tylko do niego nie przysiąść. Wszytko co robię, to robię na odwal, byle jak, żeby było i żeby nikt się mnie nie czepiał. Nie mam żadnych zainteresowań, każdy dzień jest dla mnie taki sam. Ledwo wstaję z łóżka, choć prześpię całą noc. Po prostu ogólnie bym tylko spała, spała i spała, byle żeby tylko o niczym nie myśleć. Podczas snu jestem szczęśliwa. Ponadto informuję, że robiłam wszystkie badania, jakie są tylko możliwe i mam wszystko w normie. Czyli w czym tkwi problem? Proszę o pomoc, bo okropnie męczy mnie ta sytuacja, chcę działać, ale nie mogę, nie mam siły..

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam!

Wymieniane przez Panią objawy: zaburzenia koncentracji i pamięci, apatia, anhedonia (zmniejszona zdolność do odczuwania przyjemności), spowolnienie mogą wskazywać na zespół depresyjny. Objawy powodują dyskomfort i wpływają istotnie na codzienne funkcjonowanie. Polecam Pani konsultację u lekarza psychiatry, który może zalecić leki przeciwdepresyjne o profilu aktywizującym. Depresja jest stanem przejściowym, a obecnie dostępne leki są skuteczne i praktycznie pozbawione działań ubocznych.

Życzę szybkiej poprawy samopoczucia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty