Chcę przejść na laktoowowegetarianizm. Jakimi produktami zastępować mięso?

Cześć. Chcę przejść na laktoowowegetarianizm, ale nie wiem, czy to jest dobry pomysł. Mam wielką motywację. Nie wiem jak się na tym utrzymać i jak zacząć. Czy taką zmianę mogę wprowadzić z dnia na dzień? Jakimi produktami zastępować produkty mięsne? Na innych forach mówią, żeby jeść jakąś soję i zacząć od jedzenia tłustego mięsa, parówek, z szynki przerzucić się na ser. Nawet nie wiem, co to jest soja. Inni mówią, że przejście na laktoowowegetarianizm i niejedzenie mięsa to męczarnia. Ja w to nie wierzę. Nie choruję na choroby przywykłe i myślę, że przejście na laktoowowegetarianizm to dobry pomysł. Pozdrawiam, Ola :)
ponad rok temu

Witam,

jeśli chorujesz na choroby przewlekłe powinnaś skonsultować się z lekarzem, czy taka dieta będzie dla Ciebie odpowiednia. Jeśli tak, powinnaś najpierw poczytać co to jest dieta laktoowowegetariańska, co można jeść, a czego unikać. Najlepiej udać się do dietetyka, który skomponuje dietę tak, aby nie zabrakło w niej żadnych niezbędnych składników odżywczych i energii, a także, aby nie spowodowała przyrostu masy ciała.

Laktoowowegetarianizm lub owolaktarianizm jest to odmiana wegetarianizmu przyzwalająca na spożycie zarówno jaj, jak i mleka oraz jego przetworów, a także miodu. Laktoowowegetarianie nie spożywają mięsa (w tym także ryb) oraz produktów pochodzących z rzeźni takich jak: podpuszczka (składnik serów) czy żelatyna (składnik m.in. galaretek i serków). Dieta opiera się na warzywach, owocach, produktach pełnoziarnistych, jajach, mleku i jego przetworach oraz warzywach strączkowych, czyli właśnie soi, soczewicy, grochu, fasoli, cieciorki i innych.

Pozdrawiam