Chcę schudnąć 10 kg: jaka dieta przy 163 cm i 64 kg?

Witam, chciałabym schudnąć około 10 kg w przeciągu 5 miesięcy. Mam 20 lat, 64 kg przy 163 cm wzrostu. Do tej pory nie ćwiczyłam jakoś konkretnie, pomijając dość szybkie około 30 - 40 minutowe spacery. Zaczęłam dietę "na własną rękę". Na śniadanie jem jogurt z płatkami owsianymi, piję herbatę bez cukru. Obiad to zazwyczaj albo sama zupa albo ryż, kawałek jakiegoś mięsa i sałatka warzywna, a kolacja to 2 kromki chleba grahama z twarożkiem lub serem żółtym i plasterekiem pomidora czy kawałkiem papryki. W ciągu dnia piję wodę, herbaty i sok grejfrutowy. Chciałabym zapytać, czy taki jadłospis pomoże mi schudnąć i co w nim zmienić żeby efekt był trwały?

Muszę dodać, że uwielbiam jeść słodycze, to chyba dla mnie największe wyrzeczenie, próbowałam zastąpić je orzechami nerkowca, rodzynkami, migdałami, ale przeczytałam, że są one tuczące - czy to prawda? Pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Pani założenia są realne. Wystarczy zastosować się do kilku rad i pierwsze fekty powinna Pani zauważyć juz po kilku tygodniach. Po pierwsze najważniejsze-konieczne jest odstawienie słodyczy oraz fast foodów. Dobrym pomysłem jest ich odstawienie na rzecz owoców (także suszonych), warzyw ( np. pokrojona marchewka czy kalarepa do chrupania), nasion czy orzechów. Prawdą jest że te są kaloryczne, ale są one lepiej przyswajane, znacznie zdrowsze oraz bogatsze w mikro- i makroelementy.

Posiłki należy podzielić na 4-5 w ciągu dnia odpowiednio zmniejszając ich objętość. Wskazane jest również częstsze uprawianie sportu do co najmniej 3 razy w tygodniu po około 45 min. Propozycje ćwiczeń znajdzie Pani na naszej stronie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Pozdrawiam.