Chcę schudnąć od 5-7 kg w ciągu 3-4 miesięcy, czy jest to możliwe i zdrowe?

65 kg, 18 lat, kobieta. Jestem uczennicą, w ciągu prawie całego dnia mój tryb życia jest siedzący, ale staram się w miarę możliwości uprawiać jakiś sport, głównie siatkówkę, którą bardzo lubię. Ograniczałam słodycze. Słodkich napojów nie pijam w ogóle. Mój jadłospis: 6:00 - śniadanie: np. kromka chleba z żółtym serem i pomidorem 11:00 - II śniadanie: kanapka z pomidorem + owoc 15:00 - 16:00 – obiad: brokuły, fasolka szparagowa + makaron ryżowy (nie jadam mięsa i wędlin) 18:00 – kolacja: tutaj różnie bywa, głównie pieczywo + żółty ser, pomidor, ogórek. Wieczorem staram się już nie jeść, ale zawsze jakiś owoc wpadnie mi w ręce. Piję tylko niegazowaną wodę mineralną i miętę. Mam niedoczynność tarczycy od 5 lat.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

nie napisałaś czy leczysz się na niedoczynność tarczycy. Jeśli tak, powinnaś udać się do specjalisty dietetyka, który mógłby obejrzeć Twoje wyniki, przeprowadzić szczegółowy wywiad żywieniowy i ułożyć dla ciebie odpowiednią dietę. Przede wszystkim jednak proszę zacząć się leczyć, jak tylko poziom hormonów się wyrówna o wiele łatwiej będzie Ci stracić nadmiar masy ciała.

Ponadto nie napisałaś ile ważysz, dlatego trudno mi określić, czy Twoja masa jest prawidłowa czy też nie.

Pozdrawiam