Co na przyrost masy mięśniowej?

Mam rocznikiem 15 lat, ok.160-165 cm wzrostu, waga ok 50-55 kg. Robię różne ćwiczenia domowe np. pompki (różne rodzaje), brzuszki, przysiady z obciążeniem i inne. Czytałem sporo, ale nie wiem jaki jadłospis będzie odpowiedni. Oczywiście taki bym mógł go spełnić ;D bo nadal chodzę do szkoły ;(

Witam

W celu zwiększenia masy tkanki mięśniowej powinieneś wykonywane ćwiczenia wspomóc dietą bogatą w białko. Białko jest budulcem naszych mięśni a jego źródłem w diecie są:

  • białko jaja kurzego
  • drób – przede wszystkim pierś z kurczaka i indyka
  • ryby
  • nabiał: ser twarogowy, jogurty naturalny, maślanka, kefir, ser żółty, mleko

Powinieneś spożywać 5-6 posiłków dziennie a produkty z tej grupy powinny się znaleźć najlepiej w każdym z nich. Oprócz białka spożywaj węglowodany złożone, gdyż one są źródłem energii potrzebnej do efektywnych ćwiczeń. Źródło takich węglowodanów to:

  • pełnoziarniste pieczywo, grahamki
  • płatki owsiane, żytnie, orkiszowe
  • kasza gryczana
  • makaron pełnoziarnisty, gryczany, orkiszowy
  • brązowy ryż

Nie zapominaj przy tym o warzywach i owocach, gdyż one dostarczają witamin niezbędnych do utrzymania dobrej kondycji i zdrowia.

W praktyce twój jadłospis mógłby wyglądać następująco:
posiłek 1:
jajecznica z szynką z indyka, pieczywo pełnoziarniste, papryka, ogórek
posiłek 2
banan, mandarynki, kakao na mleku
posiłek 3
jogurt naturalny z płatkami owsianymi, ziarnem słonecznika, orzechami i suszoną żurawiną
posiłek 4
pieczona sola (ryba) , ryż brązowy, surówka z marchwi i jabłka
posiłek 5
kanapki z żółtym serem, pomidorem i sałatą
posiłek 6
twarożek z chudego białego sera i jogurtu z rzodkiewkami i szczypiorkiem, pieczywo pełnoziarniste z szynką z indyka

Pozdrawiam