Nabieranie masy a dieta z nadwyżką

Witam serdecznie mam zapytanie czy to jest prawda ze jeżeli chce nabrać masy mięśniowej musze mieć dietę z nadwyzka,kaloryczna I jesc od3-5 g weglowodanow na kg mast ciala 1-2g. Bialka,na kg,mast ciala I 1 g tluszczy na kg,mast vciala pytam tak poniewaz niewiem jak jesc zeby Nic ze nie narobic z,watraba I zoladkiem.

Witam,
Rozumiem, że uczęszcza Pan na siłownie. Oto kilka rad.

Przed treningiem na siłowni:
• Posiłek powinien zawierać węglowodany złożone, czyli makaron ciemny, ryż brązowy, pieczywo z ziarnami, pieczywo razowe, graham, kasze, płatki zbożowe, nasiona roślin strączkowych (soja, fasolka szparagowa, fasola, bób, groch, ciecierzyca i inne), warzywach korzeniowych (marchew, korzeń pietruszki, seler, rzodkiew, burak i inne) oraz owoce zjadane ze skórką
• Powinien zawierać białko zwierzęce, np. twaróg, jogurt, mleko, kefir, maślanka, sery żółte, nietłuste mięso, ryby, jaja i nasiona roślin strączkowych
• Posiłek nie może być smażony
• Nie powinien zawierać surowych warzyw kapustnych
• Posiłek powinien być zjedzony najpóźniej 2 godziny przed treningiem
Przykłady posiłków:
• Makaron żytni wielozbożowy z oliwą i serem żółtym
• Jajecznica z kaszą gryczaną
• Musli z płatków owsianych, rodzynek, pestek słonecznika i dyni, migdałów, orzechów i miodu, polane np. jogurtem naturalnym
• Brązowy ryż ze startym jabłkiem, jogurtem naturalnym i odrobiną cukru
• Kanapki z chleba razowego, masła, kiełków rzodkiewki, szynki z indyka i pomidora

Po treningu na siłowni:
• Posiłek przyjmujemy najlepiej do pół godziny od zakończenia treningu
• Należy uzupełnić składniki mineralne, witaminy, białko, węglowodany i płyny
Przykłady posiłków:
• Sok owocowy z siemieniem lnianym
• Wafle ryżowe z serkiem homogenizowanym i owoce
• Banan z jogurtem naturalnym, otrębami i miodem
• Ryż brązowy z piersią z indyka lub kurczaka i bobem
• Makaron żytni ze szpinakiem, śmietaną i czosnkiem
• Chleb razowy z makrelą w pomidorach
• Jako dodatek używamy: gorzkiej czekolady, kakao, serka wiejskiego, twarogu

Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka

witam, tak dieta musi byc z nadwyzka kaloryczna i dokladnie nie zwikeszamy ilosic tłuszczu czyli 1g/kg m.c. a wegl 5-7g na kg m.c., białko natomiast zaczac od 1,2 do 1,5g na kg m.c. rozkladajac na 5-6 posiłków w ciagu dnia zawsze białko i wegl na posiłek.