Mam cukrzycę - jak zrzucić 7 kg?

Witam, mam 17 lat, 183 cm wzrostu, 75,9 kg. Od ponad pół roku choruję na cukrzycę typu I. Dwa razy w tygodniu gram w siatkówkę po ok 2,5h, do tego wf-y w szkole 3x 40 minut. Dziennie zjadam około 3000 kcal, w proporcjach 700/500/1100/700, a pomimo to ciągle chodzę głodny. Zanim zachorowałem jadłem dużo więcej, ale trzymałem się ok. 70 kg, bo trenowałem siatkówkę 5 razy w tygodniu + wf-y. Zazwyczaj rano jem jakiś biały ser, 2/3 kromki chleba i jogurt, na drugie śniadanie 2 kanapki, 1 z żółtym serem, jakąś chudą szynką i sałatą, druga z serkiem topionym i jabłko, na obiad różnie, ale raczej bez tłustych rzeczy ani samych węglowodanów, na kolację ze trzy kromki chleba z szynką, jakiś jogurt, ze 2 pomidory pocięte, bez soli, kiwi lub pomarańcza.

Witam serdecznie!

Zakładam, że zdajesz sobie sprawę, że wszystko co teraz robisz związane jest z poziomem cukru. Twoja dieta nie wydaje się być zbilansowana względem choroby podstawowej. W pierwszej zatem kolejności wskazana jest wizyta u lekarza, który oceni Twój profil glikemiczny. Ustalenie właściwej diety powinno być skonsultowane ze specjalistą, który dostosuje dietę do Twojego stanu zdrowia i prowadznego trybu życia.

W Twoim przypadku, jeśli lubisz uprawiać sport zalecałabym jego jak największe ilości (oczywiście pod kontrolą glikemii). To właśnie w nim upatruję największe szanse na obniżenie masy ciała.

Pozdrawiam.