Chciałabym ważyć 40 kg - jak to osiągnąć?

Dzień dobry, mam 1,72 m wzrostu, obecnie ważę 50 kg, moja waga waha się od 47 do 50 kg z powodu przeplatania się okresów niejedzenia z okresem jedzenia i wymiotowania + środki przeczyszczające. Chciałabym schudnąć do 40 kg i tę wagę utrzymać. Jak mogę to osiągnąć? Jak i co jeść? Jakie ćwiczenia stosować, by schudnąć z bioder i nóg? Pozdrawiam serdecznie

ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na znaczną niedowagę. Natychmiast powinnaś przestać się odchudzać i stosować środki przeczyszczające. Powinnaś wiedzieć, że zbyt niska masa ciała powoduje nieodwracalne skutki zdrowotne, a także inne, np. zanik miesiączki, wypadanie włosów, słabe paznokcie, zbyt niską przemianę materii i wiele innych. Jeśli masz problem z zaakceptowaniem własnego ciała i wyglądu, powinnaś udać się do psychologa. Przede wszystkim zacznij zdrowo się odżywiać, a Twoje ciało pozostanie piękne i zdrowe. Na początek zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania, które znajdziesz w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki.

Pozdrawiam