Chę schudnąć ok 30 kg!

Witam :) Mam 18 lat i ważę ok 87 kg przy wzroście 168. Bardzo chciałabym schudnąć, zbliżają się wakacje i chciałabym wyglądać w miarę dobrze. Nie czuję się pewnie ze swoim ciałem dlatego tez mam problemy z zawieraniem nowych znajomości. Nigdy wcześniej nie stosowałam żadnych diet. Bardzo proszę o porady :) Z góry dziękuję Pozdrawiam :)
18 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę. Jeśli nie czujesz się z nią dobrze najwyższy czas zawalczyć o szczupłą sylwetkę. Pamiętaj jednak, że wygląd nie może kształtować Twojego charakteru i z pewnością nie on jest odpowiedzialny za to, jaka jesteś i kogo możesz poznać. Powinnaś uwierzyć w siebie i nie być zależną od swojej wagi!

Jeśli  nigdy się nie odchudzałaś powinnaś tym łatwiej stracić zbędne kilogramy. Pamiętaj, żeby nie stosować restrykcyjnych diet odchudzających, których efektem jest efekt jojo. Lepiej schudną mniej i wolniej, ale na stałe. Sukcesem utraty tkanki tłuszczowej będzie nie tylko dieta, ale i odpowiednia ilość sportu. Powinnaś przekonać się do aktywności fizycznej, ponieważ jest nie tylko pomocna w walce ze zbędnymi kilogramami, ale i poprawia stan zdrowia i samopoczucie. Codziennie powinniśmy ćwiczyć minimum 30-40 minut lub 3 razy w tygodniu po 1-1,5 godziny. Polecam długie spacery, basen czy jazdę na rowerze. Proszę również zajrzeć na stronę www.abccwiczenia.pl, gdzie znajdziesz ćwiczenia do wykonywania w domu- proste i przyjemne.

Poza tym postaraj się zwrócić uwagę na poniższe zalecenia:
- Spożywaj 4-5 posiłków dziennie, w równych odstępach czasu, co 3-4 godziny. Posiłki powinny być małe objętościowe, ale częste. Dzięki temu unikniesz wilczego głodu wieczorem i nie będziesz sięgał po produkty wysokokaloryczne i bezwartościowe. Unikniesz też dużych strat białka, bowiem długie przerwy w posiłkach sprzyjają rozpadowi tego składnika i zwalniają tempo metabolizmu.
- Śniadanie jest podstawowym posiłkiem dnia. Spożywaj je codziennie ze względu to, iż zwiększa tempo metabolizmu, poprawia koncentrację i pamięć.
- Pij duże ilości wody mineralnej niegazowanej i niesmakowej- około 2l dziennie. Ważne, żebyś pij wodę w małych porcjach (około ¾ szklanki jednorazowo), dzięki temu zostanie wchłonięta przez organizm a nie, usunięta z moczem. Woda poprawia tempo metabolizmu, usprawnia perystaltykę jelit (zapobiega zaparciom) oraz usuwa toksyny z organizmu.
- Nie spożywaj wody smakowej, napoi gazowanych a także herbat w butelkach (zawierają bardzo duże ilości cukru). Nie należy słodzić herbaty ani kawy.
- Unikaj tuczących bomb kalorycznych, takich jak produkty typu fast-food, gazowane napoje, słodzone napoje, słodycze, cukier, chipsy, paluszki, tłuste sery i mięsa oraz dodatki typu majonez, sos na bazie majonezu itd.

Pozdrawiam.