Chęć schudnięcia a przykładowy jadłospis

Mam 19 lat 160 cm wzr. i ważę ok. 52 kg. Chciałabym schudnąć mój przykł. jadł.Śn. 8:00 jog. nat z pł. owsianymi i owocami i h. zieloną. IIŚn.11:00 1 jajko, 1 kr. chleba żytn. i 2 plastry pomid. i h.miętowa lunch 14:00kawałek łososia, sałata i 1 kromk. chrupkiego chleba i h. owocowa obiad 17:00 To co mama ugotuje np. Zupa jarzynowa i duszony filet z kurcz, kasza jaglana i surówka) kolacja 20:00 kawałek twarożku i otręb. zyt i rzodkiewka i melisa

Na przykładzie podanego wyżej menu w ciągu dnia, Pani dieta wydaje się być całkiem dobrze skomponowana. Przy redukcji masy ciała, ważny jest tutaj też czas i pory posiłków, tzn. dobrze jest zachowywać przerwy między posiłkami maksymalnie 4 godzinne, a kolację jeść nie później niż 3 h przed snem. Jeśli chodzi o Pani masę ciała to jest ona jak najbardziej w normie (BMI = 20,3) dlatego z medycznego punktu widzenia nie ma wskazań do utraty masy ciała. W żadnym razie nie powinna Pani utracić więcej niż 5 kg gdyż będzie to grozić niedowagą. Ze względu na to, że w diecie nie ma dużej ilości kalorii nie ma sensu w dalszym ciągu obniżać kaloryczności diety, pomocne za to może okazać się wdrożenie na co dzień stałej aktywności fizycznej.