Ciągle myślę o odchudzaniu - czy coś się ze mną dzieje złego?

Witam! Mam 14 lat, 155 cm wzrostu i ważę 42 kg. Ciągle uważam, że jestem za gruba. Trenuję bardzo intensywnie 5-7 godzin dziennie, jem nie więcej niż 190 kcal. W ciągu 1 dnia potrafię zgubić jakieś 1,5-2 kg. Najgorsze jest to, że jak już schudnę, to potem mam napady i mam ochotę kupować środki przeczyszczające, ale zawsze się powstrzymuję. Parę razy zwracałam posiłki, chciałabym dodać jeszcze, że chorowałam wcześniej na anoreksję, byłam w szpitalu... Ważyłam wtedy 29 kg przy wzroście 154 cm. Co się ze mną dzieje, mam częste wahania nastroju, płaczę jak nie ma zielonej herbaty w domu itp. Bardzo często chodzę na przerwach do toalety i płaczę, bo wydaje mi się, że jestem beznadziejna i gruba. Nikt o tym nie wie. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie,

opisywane przez Ciebie problemy to utrzymujące się nadal objawy anoreksji. Anoreksja nie znikła po wyjściu ze szpitala - nadal powinnaś się leczyć. Leczenie w anoreksji to przede wszystkim psychoterapia. Byłoby najlepiej, gdybyś skorzystała z pomocy poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży.
Musisz przełamać swój wstyd i szczerze porozmawiać z mamą. Leczenie osób niepełnoletnich wymaga zgody rodzica. Twoim podstawowym problemem, który wywołuje objawy jest Twoje przekonanie o tym, że jesteś beznadziejna, nieatrakcyjna. Jeśli chcesz wyjść z anoreksji - musisz zmienić swoje myślenie i pokonać lęk przed przytyciem. Samemu bardzo trudno jest tego dokonać, dlatego potrzebujesz pomocy lekarza, terapeuty i wsparcia osób bliskich.
Ukrywanie problemu nie usunie go tak naprawdę i nie poprawi Twojego samopoczucia.
W anoreksji często dochodzi do nawrotów, im szybciej zadziałasz, tym większy sukces leczenia.

Serdecznie pozdrawiam i życzę Ci powodzenia!