Ciągłe uczucie głodu przy cukrzycy

Mam problem z objadaniem się. Mam 16 lat jestem niezbyt wysoka. Mogłabym jeść cały czas. Te problemy zaczęły się od kiedy zachorowałam na cukrzycę. W ciągu dnia pochłaniam wszystko od słodyczy, kanapek, klusek, serków do warzyw i owoców.Ciągle jem i ciągle jestem głodna. Na razie moje BMI jest w porządku, ale boje się ze to się może zmienić. Bardzo proszę o pomoc.

Witaj. Twoja chęć na ciągłe podjadanie prawdopodobnie związana jest z poziomem cukru we krwi - zaobserwuj czy głód nie dopada Cię wówczas, gdy poziom cukru obniża się? Być może Twoja cukrzyca jest nieuregulowana np. poprzez leki. Podstawą zarówno przy dolegliwościach zdrowotnych jak i przy chęci zachowania lub osiągnięcia zadowalającej sylwetki jest prawidłowe odżywianie, którego główną zasadą jest regularność spożywania posiłków. Jeśli w Twoim menu znajdą się 4-5 posiłków, które będziesz jadła co około 2-3 godziny, będą one niewielkie objętościowo, ale takie, żebyś też była zadowalająco nasycona (np. 3 główne - większe posiłki i 2 przekąski - owoce, orzechy, itp.) cukier we krwi powinien wahać się z nieznacznie, a tym samym nie będziesz czuła dodatkowego głodu, zwłaszcza na słodkie lub zawierające węglowodany produkty (np. kanapki). Sprawdź to. Jeśli problem tkwi w czymś innym warto skonsultować się ze swoim diabetologiem. Pozdrawiam.