Co może oznaczać ciągłe odczuwanie głodu?

Witam. Mam problem z ciągłym odczuwaniem głodu. Mogę jeść co chwilę, a i tak jestem głodna. Wcześniej nie miałam takiego problemu, mogłam nie jeść kilka godzin, a pomimo to nic się nie działo, miałam dużo energii. Na chwilę obecną, gdy zrobię troszkę większą przerwę od posiłku czuję brak sił, silny ból głowy, po dłuższym czasie czuję, tak jakbym miała za moment zasłabnąć. Mimo iż dużo jem utrzymuje wagę(od zawsze jestem szczupła,drobna a nawet wcześniej miałam trudności z przybraniem na wadze, byłam za chuda , teraz jest troszkę lepiej). Ale też, gdy przez jeden, dwa dni zjadłam mniej np. będąc w szkole przez cały weekend, gdzie nie było możliwości, abym jadła tyle co zwykle zauważyłam, że od razu schudłam w granicach 1-2 kg. Kobieta 25 lat.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Badania krwi - potas

Potas jest głównym elektrolitem wnętrza komórkowego w ludzkim organizmie. Jego największe stężenie znajduje się w mięśniach szkieletowych i jest niezbędnym składnikiem do utrzymywania stałych warunków wewnątrz organizmu.

Dzień dobry,

Proszę zwrócić szczególną uwagę na składniki pokarmowe, które istotnie przyczyniają się do zwiększenia sytości po posiłku, zwłaszcza białko i błonnik pokarmowy. W tym celu należy spożywać odpowiednie ilości białka w diecie (np. 1,2 - 1,5 g na kg całkowitej masy ciała na dobę), jeżeli nie występują u Pani określone przeciwwskazania lekarskie wynikające z danej jednostki chorobowej. Jak się bowiem okazuje, regularne dostarczanie pełnowartościowego białka z produktów niskoprzetworzonych (np. chudy twaróg, lekki serek wiejski, chude gatunki mięsa, ryby, nasiona roślin strączkowych) znacząco wpłynie na poczucie sytości poposiłkowej. Proszę koncentrować się w swoim cotygodniowym menu głównie na świeżych warzywach, owocach oraz produktach pełnoziarnistych, a także włączyć do diety w umiarkowanej ilości niesłodzone, niesolone orzechy, nasiona i pestki, które są bogate między innymi w białko oraz błonnik pokarmowy. Warto również wypijać optymalną ilość wody niesmakowej w każdym dniu (co najmniej 1,5 litra), przy czym warto, aby Pani spożywała 1 szklankę wody na 30 minut przed każdym głównym posiłkiem w celu zwiększenia poczucia sytości. Z kolei w miejsce soków owocowych (również przygotowywanych samodzielnie w domu) należy wybierać spożycie świeżych całych owoców oraz koktajlów/smoothie owocowych z dodatkiem zielonych warzyw liściastych (np. jarmuż, szpinak, natka pietruszki) i opcjonalnie mleka oraz produktów mlecznych (także roślinnych), co w porównaniu do spożycia soków owocowych korzystnie wpłynie na poczucie sytości poposiłkowej ze względu na obecność błonnika pokarmowego i wody.

Z wyrazami szacunku,
Mgr Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny i Sportowy
https://mateuszdurbas.pl/
https://www.facebook.com/mateuszdurbasdietetyk/
https://www.instagram.com/mateuszdurbasdietetyk/?hl=pl 
https://ranking.abczdrowie.pl/d/mateusz-durbas-dietetyk-krakow-81424

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty