Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciąża urojona u 26-latki

Witam, Kocham się z moim chłopakiem bardzo rzadko głównie dlatego, że panicznie boję się ciąży. Po stosunku, pomimo regularnego przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych plus używania prezerwatyw, wpadam w panikę, że mogę być w ciąży i widzę u siebie wszystkie klasyczne objawy. Chce się kochać z chłopakiem, ale stres mnie wykańcza. Dodam, że mam 26 lat. Czy to znaczy, że nie jestem gotowa do współżycia? A może mam jakąś paranoje?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Przyczyny depresji - teoria Antonovsky'ego

Psychiatra Agnieszka Jamroży przybliża teorię Antonovsky'ego na temat przyczyn depresji. Aaron Antonovsky był amerykańskim socjologiem. Zajmował się stresem zdrowiem i samopoczuciem.

Dzień dobry!

Może być to objaw zaburzeń nerwicowych, lękowych czy nadmiernego nasilenia niektórych cech osobowości. Pomoc przekracza możliwości kontaktu internetowego. Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Aby uzyskać odpowiedzi na Pani pytania najlepiej byłoby skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą. Poprawna diagnoza problemu wymaga uzyskania wielu dodatkowych informacji. Dodatkowo, aby poradzić sobie z tym problemem sugeruję podjęcie psychoterapii. Samej będzie Pani bardzo trudno poradzić sobie ze swoimi lękami.

http://www.gabinetzmian.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy