Leczenie psychiatryczne zaburzeń lękowych

NIedawno podjąłem leczenie psychiatryczne zaburzeń lękowych. Byłem przekonany że to coś na tle nerwicowym,jednak psychiatra skierował mnie na badanie osobowości-podejrzewa zapewne zespół lęku uogólnionego,czy inne zaburzenie wynikające z luki pomiędzy moją osobowością a rzeczywistością,nie znam się,dopiero chcę zacząć medycynę. Moje pytanie:czy jeśli nadal jestem pewien że cierpię na zaburzenie nerwicowe powinienem zmienić psychiatrę?

Witam,
oczywiście może Pan zmienić lekarza, zasięgnąć opinii innego, jeśli Pan to tylko uważa za słuszne. W sprawie o której Pan pisze ja chciałabym tylko zaznaczyć to, że czasami konstrukcja osobowości (mogąca się przejawiać w pełnoobjawowych zaburzeniach osobowości lub ich rysie - pewne cechy występują, ale w mniejszym stopniu) niestety niejako predystynuje do innych zaburzeń, tzn. osoby które miały, niestety w pewnym sensie nieszczęście, że ich osobowość ukształtowała się nieco inaczej, wystąpiły w niej pewne sztywne tendencje postrzegania świata, maja także większą tendencje do zapadania na inne zaburzenia np. lękowe. Proszę także nie myśleć o zaburzeniach osobowości jako o czymś trudnym, nieodwracalnym, co stanowi jakąś wyrwę pomiędzy Panem a rzeczywistością (tak na prawdę bardzo wiele osób cierpi z powodu zniekształceń w strukturze osobowości) bo pewne mechanizmy obronne, zniekształcenia percypowania rzeczywistości są normalne, istnieją sytuacje kiedy się usztywniają, i wtedy stają się większym problemem, ale oczywiście nie nierozwiązywalnym. Zachęcałabym do poddania się diagnozie osobowości, praca nad tym obszarem dla każdego może być bardzo owocna, przynieść wiele korzyści w zmianie jakości życia oraz uodparniać na inne zaburzenia. Istnieje wiele rożnych klasyfikacji zaburzenia nerwicowe są jednak pojęciem dość ogólnym i jak najbardziej mogą kojarzyć się z zaburzeniem struktury osobowości, choć podział zaburzenia osobowości versus zaburzenia nerwicowe/lękowe nie jest w teoretycznie w 100% prawdziwy. Zachęcałabym do dalszego badania siebie, może Pan na tym tylko skorzystać. Pozdrawiam.