Ciche mówienia u 2-latka

Witam, jak mam zachęcić dwulatka do mówienia głośno? Patryk po cichu bardzo ładnie powtarza słowa : pomidor, dom, piesek, kura i pokazuje na obrazku mówiąc jak robi dane zwierze, ale czasem jakby sie zacinał i nic nie chce mowić w języku dorosłych tylko mówi w języku dzieciecym

Witam. Na czym dokładnie polega to zacinanie się? Czy wygląda to tak, jakby chłopiec miał blokadę i nie mógł rozpocząć wypowiedzi, czy też wiąże to Pani bardziej z sytuacją, okolicznościami np. w niektórych miejsacach, czy też przy niektórych osobach chłopiec jakby nie chciał się odezwać? Jeśli jest Pani zaniepokojona takim zachowaniem chłopca, najlepiej byłoby, gdyby udała się Pani z dzieckiem na konsultację do logopedy.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein