Co jeść na kolację, aby nie czuć głodu?

Co polecają państwo na kolację,zeby w nocy nie obudzić się głodna :/ ?

Witam,

zależy jaki cel jest obrany. Jeśli pracuje Pani nad sylwetką w postaci ćwiczeń siłowych zalecam na noc produkty białkowe w postaci np. serka wiejskiego z warzywami(szczypiorek, rzodkiewka), ryby wędzone, czy też lekkiej sałatki warzywno-mięsnej (pierś z kurczaka gotowana). W innym przypadku proszę na noc spożyć węglowodany złożone w postaci sałatek warzywnych. Dzięki temu energia z węglowodanów będzie stopniowo uwalniana.

Pozdrawiam,
Grzegorz Wichrzycki

Witam serdecznie. Kolacja powinna być zbilansowana, lekka oraz spożywana najpóźniej 2-3 godziny przed snem. Energetyczność diety rozłożona na 5 posiłków powinna wyglądać w następujący sposób: Śniadanie-25%, Drugie Śniadanie-10%, Obiad- 25-30%, Podwieczorek-10-15%, Kolacja-25%. Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska