Co jest powodem jego zachowania?

Witam.Jestem w związku z partnerem o 12 lat starszym(ja 49,on 62lata),miedzy nami układa się dobrze on planuje dalsze wspólne zycie,slub itp.,jeśli chodzi o sexs to do tej pory nie było z tym problemu -codzien,co drugi dzień,w zaleznosci-niekiedy w dzień,oboje mamy temperament, probowalam się kochac on jednak stwierdził ze nie ma ochoty i ze w jego wieku sexs tak często nie jest wskazany i ze musi się zregenerować,(miał wzwod i miał ochote tylko się powstrzymywa. Co jest powodem jego zachowania?

Szanowna Pani,

Powodów na spadek libido u mężczyzny może być wiele. Do kilku najbardziej powszechnych należy np. stres (w pracy, w relacjach z bliskimi/rodziną, przyjaciółmi czy partnerką), moment osłabienia wywołany na przykład wysiłkiem fizycznym czy chorobą; zła dieta, zmęczenie, brane leki czy alkohol.
Pomimo tego, że mężczyzna osiągnął wzwód, może obawiać się przedwczesnego wytrysku lub trudności w utrzymaniu erekcji, zwłaszcza jeżeli coś takiego zdarzyło mu się w niedawnym czasie. Czynniki psychologiczne miewają bardzo duży wpływ na możliwą aktywność seksualną. Być może partner miał trudny dzień, coś "chodziło mu po głowie", zastanawiał się nad jakąś skomplikowaną sprawą - i z tego powodu nie chciał angażować się we współżycie, obawiając się, że nie będzie w stanie w pełni się zaangażować.
Jeżeli problem nie występował wcześniej w relacji, dobrym pomysłem jest przeczekanie go i nie naciskanie, nie szukanie rozmów czy wyjaśnień. Nadmierne dopytywanie może nasilić stres partnera i jeszcze bardziej podważyć jego obawy związane ze współżyciem.
Życzę Państwu powodzenia i dużo miłości.

Witam,

aspekt seksualny jest ważny w każdym wieku, wskazana jest szczera rozmowa z partnerem, proszę zapytać, dlaczego się tak zachowuje, co jest przyczyną?

Pozdrawiam serdecznie

Witam, proszę porozmawiać przede wszystkim z partnerem. Czy spowodowane jest to ograniczeniami związanymi z wiekiem, psychologicznymi. Spadek libido może mieć wiele przyczyn. Warto się zastanowić nad konsultacją z seksuologiem.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl